Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekTel-Aviv - Velitel Evropského velení Armády Spojených států (EUCOM), generál John Craddock jednal v Izraeli o systému protiraketové obrany (PRO) v sektoru Gaza a navštívil suprerradar v Negevu. Uvedla to izraelská zpravodajská agentura Mignews.
Americký generál hovořil s veliteli izraelských ozbrojených sil – Ministrem obrany Ehudem Barakem, náčelníkem Generálního štábu Gabim Aškenázim a velitelem jižního vojenského okruhu generálem Joavem Galantem.
Nezávislý izraelský server IMRA uvádí, že Craddock také navštívil americký superradar známý jako X-Band nebo FBX-T, stojící v Negevu. X-Band podstatně zlepšil možnosti protivzdušné obrany Izraele, zejména pokud jde o mezikontinentální balistické střely, jimiž může Írán ohrožovat Izrael.
X-Band je umístěn na vojenské základně Nevatim, na níž podřízení genarála Craddocka a izraelští vojáci mají společná cvičení.
Podle zpráv z izraelského ministerstva obrany, projednal Craddock s izraelskými kolegy možnost vytvoření systémů, umožňujících odrážet palestinské raketové údery z území Gazy, a zároveň zbudování systému PRO, jako účinnou obranu proti možným útokům Íránu.

(raz)