Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ten, kdo střílí po Izraeli,není HAMAS, ten jen rozkrádá humanitární pomoc

2. 2. 2009

ObrazekTel-Aviv (raz) – Velitel AMANu (izraelské vojenské rozvědky) Amos Jadlin v neděli uvedl, že i když ofenzivní operace Izraele v sektoru Gazy vyděsila HAMAS a další vojenská uskupení, zakopaná v pobřežním prostoru, „některé bojové skupinky jsou stále připravené eskalovat vojenské akce“.
„Dva týdny po zastavení palby „bojové buňky“ nesouvisející s HAMASem se ho pokoušejí vyzvat (k měření sil), a tak útočí proti Izraeli, aby obnovili vypjatou válečnou situaci“, řekl Jadlin na schůzce s vládním kabinetem.
„HAMAS dostal za vyučenou a tak chce ctít doho-du o klidu zbraní, neumí ale zastavit útoky na Izrael ze strany ostatních uskupení. HAMAS uznal tíhu úderu, kterého se mu dostalo“, dodal Jadlin.
„HAMAS začal analyzovat své strategické chyby, neúspěchy a zmařené operace. Tato organizace vynakládá veškeré úsilí, aby si udržela postavení v ulicích Gazy a pokouší se vylepšit svou image v očích veřejnosti. Nicméně pokračuje v rozkrádání humanitární pomoci a prostředků určených pro obnovení infrastruktury (sektoru)“, dodal Jadlin.