Jdi na obsah Jdi na menu
 


Syn zakladatele HAMASu se pokál, přijal křesťanství a zběhl do USA

4. 1. 2009

ObrazekMosab Hassan Jusef, syn jednoho ze zakladatelů teroristické organizace HAMAS tvrdí, že šance na příměří nebo jakoukoli formu koexistence mezi Izraelem a HAMASem neexistuje. Uvedla to izraelská agentura Mignews.
„Taková šance prostě neexistuje“, tvrdí Mosab „Je snad možná koexistence ohně s vodou? Podstata netkví ani v HAMASu ani v Izraeli. Podstata je v obou ideologiích.“
Mosab, syn šejcha Hassana Jusefa, jednoho z nejváženějších lídrů HAMASu říká, že organizace zradila Palestince a mučí vlastní členy. Mosab rovněž vypověděl, že od útlého věku mu „vypírali mozek“ a připravovali ho k ozbrojenému konfliktu s Izraelem. Stal se vůdcem radikálního hnutí islámské mládeže, která se mimo jiné věnovala také verbování šachidů (sebevražedných teroristů).
Třicetilety Mosab tvrdí, že si měl možnost mnohé věci uvědomit v izraelském vězení. Zřekl se islámu, přijal křest, opustil rodinu v Ramalláhu a požádal o americký azyl.
„Vedení HAMASu, včetně mého otce, nese odpovědnost za všechno to násilí, jehož původ je v samotné organizaci (HAMAS). Vím, oni tvrdí, že je to pouhopouhá odpověď na izraelskou agresi. Ale oni jsou součástí tohoto procesu, oni provádějí rozhodnutí, jejichž bezprostředním důsledkem je izraelská odplata“, řekl Mosab.