Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stanovisko předsedy ČSPI k incidentu

3. 6. 2010

Odmítám hazard organizátorů plavby se zdravím a životy účastníků akce i násilí proti zasahující izraelské jednotce. Izrael nabízel organizátorům provokační plavby transport přes své území několik týdnů před vyplutím z Kypru. Na blokádu Gazy má Izrael právo, protože režim Hamásu je s Izraelem ve válečném stavu. Humanitární pomoc Gaze Izrael léta povoluje a nemá s tím žádný problém.

 

Přátelství k Izraeli se projevuje zejména při vyhrocených událostech, kdy se téměř celý svět postavil proti právu Izraele na sebeobranu a ztotožnil se s pomocníky Hamásu. Vítám jasné stanovisko předsedy Senátu Přemysla Sobotky, který pojmenoval incident provokací. Na druhé straně odmítám stanovisko České televize, vyzývající Ministerstvo zahraničí k odsouzení Izraele. Je to projev z doby před Listopadem 1989.

 

Mgr.Karel Orlík

Předseda ČSPI

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Izrael není sám

(Poděkování, 4. 6. 2010 22:52)

Moc děkuji za pravdivý postoj.Smutné je, že se zlo považuje za dobro a dobro za zlo. K triumfu zla postačí, když dobří lidé nedělají nic.

Nepřiměřené postupy Státu Izrael

(Josef Šenk, 3. 6. 2010 18:00)

Pane magistře,jste celkem objektivní,ale:Ještě nikde jsem nenašel zevrubné objasnění "NEPŘIMĚŘENÝCH" postupů Státu Izrael!Je to:1.státní uspořádání Státu Izrael v protikladu okolních států a Palestinců,2.Nepoměr počtu obyvatel obou stran,3.Nepoměr velikosti ůzemí obou stran.Člověk nemusí být magistrem,aby poznal,že použití "PŘIMĚŘENÝCH"postupů Státem Izrael by dávno znamenalo jeho zánik!