Jdi na obsah Jdi na menu
 


Provokace OSN na hraničním stanovišti v Kerem Šalom

3. 2. 2009

ObrazekKerem Šalom (raz) - Izraelská vláda tvrdě odsoudila činnost agentury OSN pro pomoc palestinským běžencům – UNRWA. Uvedl to izraelský server Mignews.

V pondělí 2. února bylo otevřeno kontrolní hraniční stanoviště pro humanitární náklady v Kerem Šalom na hranici s pásmem Gazy. UNRWA se obrátila na izraelský koordinační úřad vládních akcí na palestinských územích s žádosti, převézt přes toto stanoviště do pásma Gazy náklad plastových pytlů a papíru pro potřeby samotné UNRWA v Gaze. Úřad tuto žádost přijal k projednání.
Vzápětí, aniž by UNWRA získala oficiální rozhodnutí, převezla ke stanovišti několik kamionů s nákladem. Svou činnost ale UNWRA dobře zkoordinovala s médii, jejichž zástupci přispěchali na stanoviště ze strany Gazy a dokumentovali kamiony, které ještě nebyly izraelskými vojáky do Gazy vypraveny.
Zástupce izraelské armády major Lerner nazval činnost UNRWA „provokací, vyvolávající jen soucit“. -„Jen za pondělí 2. února jsme přes toto stanoviště do Gazy vypravili 50 kamionů s humanitární pomocí“.