Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proto chtěli Arabové uznání v OSN?

20. 3. 2013

 

Mezinárodní trestní soud v Haagu byl ustaven s cílem stíhat jednotlivce za genocidu, zločiny proti lidskosti, válečné zločiny a zločin agrese. Neuplynulo ani 14 dnů od hlasování v OSN a předseda arabské autonomie Abbás hrozí, že podá návrh tomuto soudu ke stíhání Izraele za přípravu výstavby 3000 bytů na prázdném prostoru mezi Jeruzalémem a už existujícím osídlením Maale Adumim. Podle izraelského ministerstva zahraničí vláda od 1991 nepovolila žádné nové osídlení.

Na konferenci diplomatů v Jeruzalémě se opět hovořilo o Československu. Izraelský ministr zahraničí Avigdor Lieberman řekl, že všechny sliby a závazky k bezpečnosti Izraele od některých světových politiků připomínají situaci Československa v roce 1938. Přes všechny mezinárodní garance bylo Československo přinuceno k obětování národních zájmů a nacisté následně přepadli zemi. „Izrael nebude druhým Československem“, řekl Lieberman a dodal, že „když roste nátlak, mnozí politici by obětovali Izrael bez mrknutí oka.“

Podle Liebermana čas od času odsuzuje mezinárodní společenství brutalitu v některých zemích v regionu, od Afghánistánu po Sýrii, a „v zájmu ropy se snaží vyvážit svou kritiku obviňováním Izraele.“ Gaza je názorným příkladem, kam by vedlo stažení Izraele před hranici z června 1967. Rakety teroristů by mířily na Tel Aviv a Jeruzalém!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář