Jdi na obsah Jdi na menu
 


Likud se snaží označit Livni za neschopnou

6. 12. 2008

TEL-AVIV/(mignews,raz) Předvolební hra, kerou začala vládnoucí Kadima byla nadšeně rozehrána opozičním  Netanjahovým Likudem.
Minulý týden zaplavily Izrael plakáty s nápisem "Bibi? Nevěřím mu!" Plakát si objednali a vylepili odpůrci Netanjahua z vládnoucí strany Kadima.
Nyní si pro změnu Likud našel místo pro osobní úder, jehož terčem se stala událost v domě předsedkyně Kadimy a ministryně zahraničí Cipi Livni. K tomu využil události, která by v našem prostředí nejspíš zůstala v rovině humoresky.
Když Livni poskytovala rozhovor  Armádnímu Rozhlasu Izraele, do éteru se ozval mužský hlas ochranky Livniové, volající tajnou službu, protože někdo cizí vnikl do domu. Asi kdosi z ochránců trochu zaspal.
Livni na toto téma sice zažertovala, ale černí mágové likudského píaru toho hned využili. Podle nich není ministryně schopna ani kontrolovat situaci ve vlastním domě, natož aby dokázala kontrolovat situaci v zemi.
Zdroj z Likudu uvedl, že Livniová je nový produkt na politickém trhu, takže má více potenciálních slabin, které lze najít a otočit se na nich. Bibiho ovšem už všichni znají jako vlastní kapsu, což u něj paradoxně vytváří imunitu nezajímavosti.