Jdi na obsah Jdi na menu
 


Irácký šachíd vzal s sebou 33 životů

11. 3. 2009

ObrazekSebevražedný terorista připravil v úterý 10. března o život nejméně 33 osob a přibližně stejný počet zranil na tržišti v Abú Ghrajíb blízko irácké metropole Bagdádu. Podle zdravotnické služby nemusí být počet mrtvých konečný.
Teroristovi se podařilo zamíchat se do skupiny přítomných kmenových vůdců a pracovníků bezpečnostních složek, na turisty oblíbeném tržišti v Abú Ghrajíb. Mezi návštěvníky byla rovněž skupina vysokých iráckých důstojníků, která si spolu s davem dalších lidí tržiště prohlížela.
Podle některých zdrojů byli cílem teroristy kmenoví vůdci, případ se však i nadále šetří. Není vyloučeno, že v ohnisku šachída byli i iráčtí důstojníci.
S odvoláním na irácké oficiální zdroje uvádí agentura Reuters, že mezi obětmi jsou policisté a vojáci.Agentura AFP uvádí, že podle iráckého generála Kasina Atty mířil sebevražedný atentátník na kmenové vůdce i izraelské důstojníky. Počet mrtvých či zraněných kmenových vůdců zatím zveřejněn nebyl.
Vzhledem k závažnosti poranění u některých zraněných, nevylučuje irácká zdravotní služba, že počet smrtelných obětí se může ještě zvýšit.
(raz)