Jdi na obsah Jdi na menu
 


Česká společnost oslavila 20.výročí

10. 5. 2010

Společnost až do své smrti vedl, za vydatné pomoci své ženy Dr. Amálie Wildové, profesor Eliáš. S podporou výboru a řady aktivních členů začali vydávat pro členy ČSPI dvakrát ročně Zpravodaj, organizovali každoročně dva koncerty a řadu dalších akcí. Společnost po prof.Eliášovi vedli JUDr.Petr Lesný, Ing.Michal Škorpil a v současnosti Mgr.Karel Orlík.

Zpravodaj se stal „vlajkovou lodí“ Společnosti a dnes vychází 4-5krát v roce. Jeho úkolem je objektivně a pravdivě informovat o politickém, hospodářském, sociálním a náboženském dění v Izraeli. Zprostředkováváme informace z Izraele z oblasti vědy, kultury i ekonomiky, čímž přispíváme k lepšímu poznání života občanů této země. Objevují se v něm články historické, aktuálně politické a zprávy z činnosti klubů Společnosti. Některé články jsou od členů, jiné jsou ..převzaty ze zahraničního tisku nebo z izraelských velvyslanectví. Zpravodaj se dostává  k našim členům, ale také do různých institucí, včetně Izraelské národní knihovny.

V současnosti má ČSPI 350 členů, kteří založili v České republice 8 klubů: Český Těšín, Ostrava, Přerov, Holešov, Brno, Hradec Králové, Praha a Liberec. V některých se členové scházejí jednou měsíčně, v jiných příležitostně. Zájemci o členství v ČSPI nás najdou na internetové adrese: www.cspi-cz.estranky.cz, kde je vše potřebné k dispozici. Členové mohou založit klub v kterémkoli městě, zvolit si své zástupce a Společnosti to jen dát na vědomí. Rádi odpovíme na jakékoli dotazy


ČSPI navázala kontakty s podobnými Společnostmi v zahraničí, např. s Rakousko-Izraelskou společností, s Německo-Izraelskou společností a odebíráme týdeník švýcarských židovských obcí Tachles. ČSPI je platformou pro všechny, kteří chtějí veřejně vyjádřit svou podporu Státu Izrael a židovskému lidu. V duchu mravních a demokratických ideálů T.G.Masaryka se stavíme proti všem formám antisemitismu.

 

Jsme přesvědčeni, že naše činnost přispívá k pokojnému a spravedlivému vyřešení blízkovýchodního problému a jsme odhodláni navzdory nebezpečnému nárůstu antisemitismu v naši podpoře Izraele setrvat. Rádi přivítáme každého, kdo sdílí s námi naše obavy z růstu antisemitismu a nechce k tomu zůstat lhostejný.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář