Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ajatolláh ohlásil lov na sionistické vlky

11. 1. 2009

ObrazekTEHERÁN (Mignews/raz)  Nejvyšší duchovní vůdce Íránu ajatolláh Saíd Alí Chameneí vyzval na přelomu roku Araby a muslimy celého světa aby povstali na obranu Gazy a "odvrátili další zločiny sionistů", uvádí izraelská agentura Mignews.
Ajatolláh řekl tiskové agentuře Khabar, že organizace Islámská konference "musí vytvořit vojenský tribunál, který potrestá lídry sionismu".
Své schytal i prezident USA - George Bush, "jehož seznam zločinů se proloužil".
Chameneí prohlásil, že "také Evropané jsou vinni touto tragedií a znovu demonstrovali svou nepřátelskost vůči Arabům a muslimům".
Íránský parlament poté na několik minut přerušil práci. Poslanci stáli a řvali: "Smrt Izraeli!". Mluvčí parlamentu Alí Lardžaní následně sdělil, že "Izrael čeká třetí intifáda".
Co k tomu dodat? Po takových výrocích se nelze divit Izraeli, že se rozhodl pro "Lité olovo". Írán už delší dobu haraší zbraněmi, ale v posledních týdnech začala jeho agresivita vůči Izraeli očividně stoupat. Je jen s podivem, že si nikdo z íránských lídrů neuvědomuje, že čím více budou projevovat svou agresivitu, tím silnější je pro svět mandát Izraele pro rozpoutání obranné války, jíž jsme nyní svědky.